» AKTUALITY


 trzpr (LURA 5. 5. 2011) Oblastní kolo DSMC 2011 v Třeboni - Dnes se na DDH v Třeboni uskutečnilo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V mladší kategorii zvítězilo družstvo ZŠ Sokolská Třeboň, ve starší kategorii družstvo ZŠ Suchdol nad Lužnicí. Několik fotografií z akce najdete zde. Výsledky si můžete přečíst zde. Zprávu o soutěži naleznete také tady.

treddm  (LURA 4. 5. 2011) Příští porada organizačního týmu finále DSMC 2011 bude 5. května -  Zítra ve 13,00 hod. po skončení oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů v Třeboni začíná další porada organizačního týmu letošního celostátního finále.

cbokrzprava  (LURA 4. 5. 2011) Okresní kolo DSMC v Českých Budějovicích - Na dětském dopravním hřišti v jihočeské metropoli se dnes uskutečnilo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V obou kategoriích zvítězili žáci a žákyně Církevní základní školy Rudolfovská z Českých Budějovic. V 1. kategorii Jan Stehlík, Luděk Kamiš, Sára Ciglbauerová a Natálie Hlatká, ve 2. kategorii Jan Ehrlich, Pavel Fišer, Kateřina Sládková a Zuzana Krejcarová. Fotografie naleznete ve fotogalerii. Výsledky okresního kola v Českých Budějovicích si můžete přečíst zde.

zpravaobljh  (LURA 4. 5. 2011) Oblastní kolo DSMC v Jindřichově Hradci - Dnes se na DDH v Jindřichově Hradci konalo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V 1. i 2. kategorii zvítězily děti ze ZŠ Jarošovská (Jindřichův Hradec) pod vedením pana učitele Milana Holického. Fotografie z Jindřichova Hradce jsou zde. Podrobné výsledky jsou pod tímto odkazem. Další informace naleznete také zde.

hosticevitezi  (LURA 3. 5. 2011) Okresní kolo DSMC v Prachaticích podevatenácté v řadě vyhrály Šumavské Hoštice - Dnes se na DDH v Prachaticích konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V obou kategoriích vyhrály podevatenácté za sebou děti ze ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice pod vedením pana učitele Petra Fleischmanna. V 1. kategorii tvořila vítězné družstvo čtveřice Tereza Fleischmannová, Lucie Jiroušková, Pavel Fleischmann a Matěj Vincík, ve 2. kategorii čtveřice Barbora Vašurová, Eliška Fleischmannová, Jan Vašura a Jindřich Fleischmann. Fotografie ze soutěže jsou zde, výsledky tady.

moder  (LURA 2. 5. 2011) Schválení příjemců v rámci GP Podpora výstavby a modernizace DDH - Jihočeský kraj podpoří v letošním roce výstavbu zcela nového dětského dopravního hřiště v obci Studená na Jindřichohradecku, dále obnovu plochy a dopravního značení na DDH v Kaplici, Milevsku, Týně nad Vltavou, Vimperku, vybudování železničního přejezdu na DDH v Českých Budějovicích a vytvoření DDH v MŠ Větrná v Českých Budějovicích. 

drahakt  (LURA 29. 4. 2011) Dnešní premiéra oblastní dopravní soutěže pro MŠ v Drahonicích - Na dětském dopravním hřišti v areálu MŠ Drahonice (okres Strakonice), na jehož rekonstrukci přispěl v loňském roce Jihočeský kraj, se dnes uskutečnil zkušební první ročník oblastní dopravní soutěže pro mateřské školy, který zorganizovala ředitelka tamní MŠ Mgr. Jitka Tomanová. Za přítomnosti hostů z Krajského úřadu Jihočeského kraje, Centra služeb pro silniční dopravu - BESIP a Městského úřadu Vodňany soutěžily děti z MŠ Drahonice a MŠ Cehnice, jejichž spádová oblast zahrnuje obce z Vodňanska a Strakonicka. Výsledky jsou zde, fotografie tady.  

 zscehnice (LURA 27. 4. 2011) Okresní kolo DSMC ve Strakonicích opět pro Cehnice - Základní škola Cehnice pod vedením paní učitelky Šárky Koštelové dnes podle očekávání zvítězila v obou kategoriích okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů ve Strakonicích. Vítězné družstvo v 1. kategorii soutěžilo ve složení Patrik Pečený, Dominika Peterková, Klára Tabarová a Martin Zronek, nejlepší družstvo ve 2. kategorii tvořili Josef Čech, Šimon Kotrba, Karla Měchurová a Olga Mondeková, kteří navíc obsadili první čtyři místa v hodnocení jednotlivců. Kompletní výsledky a fotografie zde.

 dsmc11 (LURA 21. 4. 2011) Dopravní soutěže mladých cyklistů v kraji probíhají - V některých okresech Jihočeského kraje již skončila základní kola DSMC a organizátoři okresních, resp. oblastních kol dostávají nominace reprezentačních družstev od vedení základních škol. První soutěží vyšších kol bude okresní kolo ve Strakonicích ve středu 27. 4. 2011.

optdop  (LURA 14. 4. 2011) O seminář optimalizace dopravní sítě byl zájem - V budově Jihočeského kraje - Krajského úřadu se dnes uskutečnil seminář věnovaný problematice koncepce optimalizace dopravní sítě na území Jihočeského kraje a vybraným faktorům, které ovlivňují bezpečnost silničního provozu. Mgr. Andrea Tetourová (KÚ JČK, odbor dopravy a silničního hospodářství) představila projekt "Koncepce optimalizace dopravní sítě na území Jihočeského kraje", Ing. Daniela Švédová (ŘSD ČR) přednášela na téma "Strom a dopravní nehody" a pan Leoš Nekula měl příspěvěk s názvem "Povrchové vlastnosti vozovek a jejich vliv na bezpečnost silničního provozu". Seminář se setkal s velkým zájmem přítomných posluchačů. Fotografie z akce zde.