» AKTUALITY


stupnejh  (LURA 30. 5. 2011) Krajské kolo DSMC 30. května v Jindřichově Hradci - Dnes se uskutečnilo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů na dětském dopravním hřišti v Jindřichově Hradci. V mladší kategorii zvítězily děti ze ZŠ Sumavské Hoštice, na druhém místě skončily děti ze ZŠ 9. května Sezimovo Ústí a třetí místo vybojovaly děti ze ZŠ Školní Kaplice. Ve starší kategorii také zvítězily děti ze ZŠ Šumavské Hoštice, druhé místo obsadili žáci ZŠ Jarošovská Jindřichův Hradec a třetí místo získali členové družstva ze ZŠ Cehnice. Ceny předávali Ing. Stanislav Mrvka (starosta Jindřichova Hradce), npor. Karel Kotil (Policie Jindřichův Hradec) a Ing. Jiří Klása (Krajský úřad Jihočeského kraje). Poděkování za úspěšný průběh akce patří všem organizátorům a dobrovolníkům. Fotografie jsou zde. Výsledky mladších žáků najdete tady. Zde jsou výsledky starších žáků

Il. obrázek  (LURA 26. 5. 2011) Výborné výkony  v rámci okresních kol DSMC - Při okresních kolech letošního ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů jsme si nemohli nevšimnout výborných výkonů některých soutěžících, kteří neměli na svém kontě ani jeden trestný bod. V mladší kategorii byl jediným nepotrestaným závodníkem Pavel Fleischmann (ZŠ Šumavské Hoštice), ve starší kategorii nedostali žádný trestný bod čtyři závodníci, konkrétně Filip Buchtele (ZŠ T. G. M. Písek), Lukáš Lívanec (ZŠ Chyšky), Michal Kokta (ZŠ T. Šobra Písek) a František Cais (ZŠ Fantova Kaplice).    

 logobesip (LURA 23. 5. 2011) Nové logo BESIP - Na základě příslušných ustanovení zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění, Ministerstvo dopravy České republiky (jakožto poskytovatel) uzavřelo s Jihočeským krajem (nabyvatel) dne 17. 5. 2011 podlicenční smlouvu na bezplatné užívání nového loga BESIP k nekomerčním veřejně prospěšným účelům na propagačních a informačních materiálech, které budou podporovat bezpečné chování v provozu na pozemních komunikacích.

 jhkraj (LURA 19. 5. 2011) Seznam postupujících do krajského kola je kompletní - Na krajském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů v Jindřichově Hradci uvidíme v pondělí 30. května 2011 zástupce následujících škol: V mladší kategorii ZŠ a MŠ Cehnice, ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice, CZŠ Rudolfovská České Budějovice, ZŠ a MŠ 9. května Sezimovo Ústí, ZŠ Tomáše Šobra Písek, ZŠ Školní Kaplice a ZŠ Suchdol nad Lužnicí, ve starší kategorii ZŠ a MŠ Cehnice, ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice, CZŠ Rudolfovská České Budějovice, ZŠ a MŠ 9. května Sezimovo Ústí, ZŠ Tomáše Šobra Písek, ZŠ Fantova Kaplice a ZŠ Jarošovská Jindřichův Hradec.

 trokzpr (LURA 19. 5. 2011) Jindřichohradecké okresní kolo DSMC 2011 v Třeboni - Dnes od 9,00 hod. soutěžily na dětském dopravním hřišti v Třeboni děti z okresu Jindřichův Hradec. Šlo de facto o generální zkoušku před blížícím se celostátním finále přímo v jeho dějišti. V mladší kategorii si vítězstvím zajistily postup do krajského kola děti ze ZŠ Suchdol nad Lužnicí, ve starší kategorii zvítězila favorizovaná ZŠ Jarošovská z Jindřichova Hradce pod vedením pana učitele Milana Holického. Po skončení okresního kola následovala od 14,00 hod. v DDM porada organizátorů této akce. Někteří organizátoři a rozhodčí se ovšem sejdou ještě při krajském kole, které se uskuteční 30. května 2011 v Jindřichově Hradci. Fotografie z Třeboně najdete zde. Výsledky z Třeboně jsou tady. 

 ckrzprava (LURA 18. 5. 2011) Okresní kolo DSMC 2011 v Českém Krumlově - Ve středu 18. května 2011 proběhlo na dětském dopravním hřišti při DDM v Českém Krumlově okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V mladší kategorii zvítězily děti ze ZŠ Školní Kaplice pod vedením paní učitelky Lattnerové a ve starší kategorii zvítězily děti ze ZŠ Fantova Kaplice pod vedením paní učitelky Hájkové, tudíž se oproti loňskému roku na prvních místech nic nezměnilo. Fotky z Českého Krumlova jsou ve fotogalerii. Českokrumlovské výsledky si můžete prohlédnout zde.

 zpravapisek (LURA 12. 5. 2011) Okresní kolo DSMC 2011 v Písku - Dnes proběhlo na dětském dopravním hřišti při AMK St. Maliny v Písku a na stadionu Dukla Písek okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V obou kategoriích zvítězila podle očekávání ZŠ Tomáše Šobra z Písku pod vedením paní učitelky Hany Tomanové. Výsledky naleznete zde, fotografie tady.

 daczpr (LURA 12. 5. 2011) Oblastní kolo DSMC 2011 v Dačicích - Ve čtvrtek 12. května 2011 se v Dačicích uskutečnilo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V obou kategoriích zvítězily děti ze ZŠ Slavonice. Výsledky z Dačic jsou zde. Fotografie najdete tady.

 pinsel (LURA 11. 5. 2011) Uzávěrka výtvarných soutěží BESIP - Dnešek je posledním dnem na předání obrázků do výtvarných soutěží, které vyhlásil Jihočeský kraj - Krajský úřad.

 tabzprava (LURA 10. 5. 2011) Okresní kolo DSMC 2011 v Táboře - Na provizorním dětském dopravním hřišti u zimního stadionu v Táboře se dnes uskutečnilo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V obou kategoriích zvítězily děti ze ZŠ a MŠ 9. května Sezimovo Ústí, konkrétně Anna Kratošková, Karolína Peroutková, Jan Markvart a Karel Kajnar v mladší kategorii a Natálie Drastichová, Simona Lešková, Radek Vocílka a Lukáš Hrubý ve starší kategorii. Zde jsou fotky. Tady najdete výsledky.