» AKTUALITY


 vodnanybezpecne (LURA 27. 9. 2011) Dopravní soutěže na hřišti ve Vodňanech - V úterý 27. září 2011 na dětském dopravním hřišti při MŠ Smetanova ve Vodňanech uspořádali akci Bezpečně do školky, jež byla určena dětem z mateřských škol na Vodňansku. Dopravní soutěže pro nejmenší proběhly za přítomnosti zástupců Policie ČR, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Městského úřadu Vodňany. Akce se zúčastnilo 100 dětí. Fotky jsou tady.

 vimperk (LURA 23. 9. 2011) Ve Vimperku v úterý 27. září otevřou DDH - V úterý 27. 9. 2011 bude v 10,00 hod. slavnostně otevřeno dětské dopravní hřiště ve Vimperku v blízkosti ZŠ T. G. Masaryka. Na jeho výstavbě se podílel Jihočeský kraj v letošním roce prostřednictvím grantového programu Podpora výstavby a modernizace dětských dopravních hřišť a jejich vybavení.

semi1  (LURA 21. 9. 2011) Seminář BESIP pro pedagogy v letošním roce je za námi - Tradiční seminář BESIP pro učitele dopravní výchovy a organizátory dopravních soutěží se uskutečnil ve středu 21. září 2011 od 9,00 hod. v kruhovém sále zastupitelstva za účasti 55 přítomných. S příspěvky vystoupili Mgr. Andrea Tetourová, Mgr. Blažej Štícha, Mgr. Luboš Rákosník (všichni z odboru dopravy a silničního hospodářství KÚ), Václav Kovář (krajský koordinátor BESIP), zástupci obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, mj. Ing. Jaroslav Mráz (České Budějovice), Ing. Antonín Hlaváček (Tábor), Ing. Zbyněk Heřman (Jindřichův Hradec), Ing. Václav Peroutka (Třeboň) a organizátoři okresních kol DSMC, mj. Mgr. Josef Musil (DDM Tábor) a Mgr. Vladimír Prokýšek (DDM Jindřichův Hradec). Ukázku jízdy zručnosti na dvoře KÚ předvedli žáci ZŠ Šumavské Hoštice Barbora Vašurová a Jindřich Fleišmann pod vedením Mgr. Petra Fleischmanna.  Fotografie ze semináře jsou zde.    

zpravavernisaz  (LURA 20. 9. 2011) Ceny nejlepším výtvarníkům v oblasti BESIP předány - V hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje byly dnes odpoledne slavnostně předány ceny nejlepším autorům výtvarných prací v rámci soutěží BESIP Jihočeského kraje.  V jednotlivých kategoriích zvítězili: Věra Hejná (Gymnázium Kaplice), Michal Poch (ZŠ Dolní Bukovsko), Veronika Wunschová (ZŠ Větřní, absolutní vítězka - vyhrála jízdní kolo), Simona Šmatová (MŠ Vrchlického Blatná) a Michaela Klečková (MŠ Lišov). Fotografie z předávání cen jsou zde. Výsledky naleznete tady.

 gpdoprava (LURA 13. 9. 2011) Grantový program vyhlášen - Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém dnešním jednání vyhlásilo grantový program Podpora programu dopravy dětí na dětská dopravní hřiště ve školním roce 2011/2012. Celková alokace grantového programu je 200 000 Kč, maximální výše jednotlivého příspěvku se zvýšila oproti předchozímu roku o tisíc korun na 7 000 Kč. Nově je možné použití části přiděleného příspěvku na úhradu lektorného za výuku dětí na DDH. 

 paska (LURA 6. 9. 2011) V Týně nad Vltavou slavnostně otevřeli DDH - Za účasti hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly bylo v sobotu 3. září 2011 v Týně nad Vltavou slavnostně otevřeno zrekonstruované dětské dopravní hřiště, na jehož obnově se v rámci grantového programu podílel Jihočeský kraj. Několik fotografií z akce najdete zde. 

vystava  (LURA 23. 8. 2011) Výstava a vernisáž výtvarných prací BESIP Jihočeského kraje - Od pondělí 19. září do pátku 23. září 2011 si budete moci prohlédnout v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje (U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice) v prostorách vestibulu u hlavního schodiště výstavu výtvarných prací v oblasti BESIP. V úterý 20. září od 14,00 hod. se uskuteční vernisáž a slavnostní vyhlášení výsledků výtvarných soutěží Jihočeského kraje. Ceny nejlepším soutěžícím, o jejichž konečném umístění rozhodovala sedmičlenná odborná komise, bude předávat MUDr. Martin Kuba, první náměstek hejtmana a radní pro dopravu. Školy, jejichž žáci skončili na medailových pozicích, byly o úspěchu svých žáků informovány prostřednictvím e-mailu. Kompletní výsledkovou listinu naleznete na těchto stránkách ve středu 21. 9. 2011. 

 tynprazd (LURA 22. 8. 2011) Slavnostní otevření DDH v Týně nad Vltavou - V rámci akce s názvem Prázdninové loučení - bezpečnost hrou bude v sobotu 3. září 2011 ve 14,00 hod. v areálu ZŠ Malá Strana slavnostně otevřeno nově zrekonstruované dětské dopravní hřiště v Týně nad Vltavou. Na jeho rekonstrukci byla využita finanční podpora z grantového programu Jihočeského kraje.

 semped (LURA 19. 8. 2011) Seminář BESIP pro pedagogy a organizátory dopravních soutěží Jihočeského kraje - Ve středu 21. září 2011 se bude konat od 9,00 hod. tradiční seminář BESIP Jihočeského kraje, jehož hlavním tématem budou dopravní soutěže. Záštitu nad seminářem opět převzal MUDr. Martin Kuba, první náměstek hejtmana a radní pro dopravu.

 fin (LURA 1. 7. 2011) Finanční kompenzace školám za účast na DSMC 2011 - V souvislosti s platnou strategií BESIP Jihočeského kraje pro období 2010 -2013 nabízí Jihočeský kraj - Krajský úřad, odbor dopravy a silničního hospodářství, všem školám, které se v letošním roce zúčastnily vyšších kol Dopravní soutěže mladých cyklistů, finanční kompenzaci za vyslání pedagogického doprovodu na akci. Podmínkou pro obdržení částky ve výši 1.000,- Kč je vyplnění a doručení žádosti do 30. září 2011.