» AKTUALITY


cfdsmc  (LURA 19. 6. 2012) Šumavské Hoštice reprezentují Jihočeský kraj - Děti ze ZŠ Šumavské Hoštice stejně jako v loňském roce reprezentují Jihočeský kraj na celostátním finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se tentokrát koná v Kadani a Chomutově. Připomínáme, že v roce 2011 obsadila obě družstva pod vedením Mgr. Fleischmanna shodně druhá místa za favorizovanou ZŠ Častolovice. 

zvspt  (LURA 14. 6. 2012) Okresní kolo dopravní soutěže pro základní a praktické školy v Prachaticích - V areálu DDM Prachatice se uskutečnilo tradiční okresní kolo dopravní soutěže základních a praktických škol za účasti dětí z Prachatic, Žíchovce, Volar a Vimperku. Fotogalerie zde.

gpddh  (LURA 11. 6. 2012) Vyhlášení GP Podpora programu dopravy dětí na DDH - Grantový program Jihočeského kraje pro mateřské a základní školy Podpora programu dopravy dětí na dětská dopravní hřiště ve školním roce 2012/2013 bude vyhlášen zastupitelstvem kraje na jeho jednání v úterý 26. června 2012.

krtaborzprava  (LURA 30. 5. 2012) V kraji zvítězily děti ze Šumavských Hoštic - Ve středu 30. května 2012 v Táboře zvítězily děti ze ZŠ Šumavské Hoštice (okres Prachatice) v krajském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů 2012 v obou kategoriích a budou opět reprezentovat Jihočeský kraj v celostátním finále, které se letos uskuteční v Chomutově a Kadani. O postup svedly velký boj zejména v mladší kategorii, kde vyhrály o pouhý jeden bod před ZŠ 9. května Sezimovo Ústí. Děti z této školy ovšem uspěly nejvíce ze všech v hodnocení jednotlivců, neboť ze čtyř jízdních kol, která věnoval Jihočeský kraj pro nejlepší chlapce a dívky v obou kategoriích, převzaly z rukou radního Ing. Václava Krále hned tři kola. Fotografie jsou zde, výsledky tady.  

otevrmil  (LURA 30. 5. 2012) Slavnostní otevření DDH Milevsko - Ve středu 30. května 2012 bylo slavnostně otevřeno dětské dopravní hřiště při MŠ Kytička v Milevsku, které bylo zrekonstruováno díky finančním prostředkům Jihočeského kraje. Fotografie z akce naleznete zde. 

iniciativa  (MIVE 25. 5. 2012) Bezpečný přechod - Ministerstvo dopravy ČR a Státní fond dopravní infrastruktury vyhlašují společnou iniciativu s názvem Bezpečný přechod, která povede k odstraňování kolizních míst na silnicích I. třídy prostřednictvím úpravy přechodů pro chodce na silnicích ve správě Ředitelství silnic a dálnic. Podrobnosti naleznete pod tímto odkazem.

kkdsmc  (LURA 25. 5. 2012) Krajské kolo DSMC ve středu 30. 5. 2012 v Táboře - Ve středu 30. května 2012 na dětském dopravním hřišti v Táboře budou od 9,00 hod. soutěžit vítězná družstva ze sedmi okresů ve dvou kategoriích. Bude se bojovat o postup do celostátního finále, které letos pořádají v Chomutově a Kadani. 

ckru  (LURA 23. 5. 2012) V Českém Krumlově zvítězily děti z Kaplice - Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů 2012 v Českém Krumlově dnes vyhrály v mladší kategorii děti ze ZŠ Fantova Kaplice a ve starší kategorii děti ze ZŠ Školní Kaplice. Zajistily si tak postup do krajského kola v Táboře (30. května). Výsledky jsou zde. Fotografie si prohlédněte tady.

krumlzpr  (LURA 22. 5. 2012) Českokrumlovské okresní kolo DSMC bude tuto středu - Ve středu 23. května 2012 se na DDH v Českém Krumlově uskuteční okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěží se o poslední nominace na krajské kolo, které bude 30. května v Táboře.

hrzpr  (LURA 17. 5. 2012) V Jindřichově Hradci uspěly dvě základní školy - Z okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů 2012 dnes postoupily do další fáze v mladší kategorii děti ze ZŠ Suchdol nad Lužnicí a ve starší kategorii děti ze ZŠ Jarošovská Jindřichův Hradec. Výsledky soutěže naleznete pod tímto odkazem. Fotografie jsou zde.